PILZ PSWZ X1P C 3V/24-240VACDC 2n/o 1n/c2so – 787950 | JUAL PILZ PSWZ X1P C 3V/24-240VACDC 2n/o 1n/c2so – 787950 – Safety relay (standalone), inputs: Measuring inputs 1/3-phase motors, outputs: 2 N/O, 1 N/C, 2 SC, UB = 24 – 240 V AC/DC, UMmax = 690V, switching threshold 120 – 3000 mV, width: 45 mm, plug-in spring-loaded terminals, standstill monitoring, the device monitors theEMC voltage created during motor rundown.